اجزاء و متعلقات جک درب لولايي پارکینگ

اجزاء و متعلقات جک درب لولايي پارکینگ

جک درب لولايي پارکینگ داراي اجزا و متعلقاتي مي باشد كه در ذيل به معرفي و شرح آنها خواهيم پرداخت .

متعلقات جک عبارتند از:

  • بازوها : قسمت ميله اي و متحرك جك كه به همراه موتور و گيربكس اصلي جك كه از يك طرف توسط قسمت انتهايي جك به ديوار و از سوي ديگر توسط سر جك به درب متصل شده و بوسيله فرمان صادر شده از ريموت كنرل ها و كاركردن موتور و گيربكس ها ، باعث باز و بسته شدن درب مي گردند.
  • چشمی ها : دو چشمي يكي فرستنده و ديگري گيرنده با ارسال امواج مادون قرمز در روبروي هم و در جلوي درب قرار گرفته و در هنگام بسته شدن درب ها ، چنانچه فرد و يا ماشيني در مقابل درب قرار گيرد و يا از مابين آن عبور نمايد موجب توقف و سپس باز شدن درب شده و به اين صورت از آسيب رساندن به افراد و يا ماشين ها جلو گيري مي نمايد.
  • فلاشر ( چراغ چشمک زن): در قسمت بالايیدرب نصب مي شود و وظيفه اعلان باز و بسته شدن درب ها را در هنگام عمل كردن جك ها به عهده دارد.
  • برد كنترلي یا کنترل باکس: اين قسمت وظيفه کنترل اجزای جک را بر عهده دارد. كليه اتصالات برقي از چشمي ها ، فلاشر ، موتورها ، و برق اصلي به اين برد وارد شده و كنترل مي گردند. كليه تنظيمات جك ها از جمله تنظيم زمان باز و بسته شدن لنگه درب ها ، ترتيب باز و بسته شدن لنگه درب ها و ساير تنظيمات از طريق اين برد انجام مي گردد.
  • ریموت كنترل : كه بوسيله ارسال سيگنال فرمان ، باعث باز و بسته شدن و يا قفل شدن درب در حالت باز ( براي مواقعي كه ضرورت ايجاب مي كند ) مي شود. معمولا در جعبه هاي جك ها ، دو ریموت كنترل اصلي قرار دارد ليكن امکان تنظيم و اضافه نمودن بیش از ۲ ریموت براي بسياري از جك ها وجود دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>