انواع درب هاي اتوماتیک شیشه ای ( قسمت دوم )

انواع درب هاي اتوماتیک شیشه ای ( قسمت دوم )

درب هاي اتوماتیک منحنی یا قوسی به دودسته تقسيم مي شوندكه عبارتند از:

  • درب اتوماتیک شیشه ای نیم دایره و يا كماني

درب های اتوماتیک منحنی یا قوسی با طراحی زیبا و منحصر به فرد یكی از زیباترین نوع دربهای اتوماتیک شیشه ای می باشد كه با توجه به طراحی و معماری فضا به شكل نیم دایره ، دایره كامل و یا قوسی از یك دایره و كاملا سفارشی ساخته و اجرا می گردد.

استفاده از این دربها در مکان ها و فضاهایی بیشتر قابل استفاده می باشد که از لحاظ نمای ظاهری حالتی کمانی یا نیم دایره ای دارد که البته زاویه ی قوس این درب ها بستگی به سلیقه درخواست کنندگان و مشتریان و نوع محل مورد استفاده دارد كه زیبایی و هماهنگي بسياري را ایجاد مي نمايد.

درب اتوماتیک نیم گرد مانند سایر انواع درب اتوماتیک تلسکوپی و یا درب کشوئی در رنگ ها و طرح هاي متنوعي وجود دارد که از اين نظر سلیقه و نیاز كارفرما تامين مي شود.

  • درب اتوماتیک تمام گرد شیشه ای

یکی از طراحي هاي بسيار زيبا در صنعت درب های اتوماتیک طراحي  و ساخت درب اتوماتیک تمام گرد شیشه ای می باشد. این نوع از درب اتوماتیک توسط فریم آلومینیومی یا بدون فریم قابل اجرا است .

درب های اتوماتیک گردان دو بال بدون شفت مرکزی هستند.در درب های دو بال فضای داخلی به دو بخش تقسیم می شود و برای رفت و آمد نیاز به فضای زیادی می باشد. همچنین با ایجاد ویترین در دو سمت باله ها می توانید دکوراسیون شیکی طراحی نمایید و یک ورودی جذاب برای کاربر درست کنید.

  1. درب اتوماتیک زاویه دار ( Angular Automatic Doors )

 

درب های کشویی زاویه دار راه حل ایده ال جهت جلوه دادن هرچه بیشتر ورودی ساختمان های مدرن است. زاویه درب می تواند به سمت داخل یا بیرون ساختمان باشد اما به هرحال، شما به کمک استفاده از درب های کشویی زاویه دار می توانید زیبایی جذابی برای ورودی ساختمان خود به وجود بیاورید.

این نوع درب برای فروشگاه ها و اماكنی كه بازشوی آنها در یكی از اضلاع آن باشد و یا در ورودی های معمولی برای داشتن تنوع در فرم ورودی و زیبایی خاص در معماری بنا ، طراحی گردیده است. حركت این درب ها نیز به صورت خطی می باشد ولی با این تفاوت كه لنگه دربها باهم یك زاویه ای را تشكیل می دهند كه این زاویه میتواند از 90 درجه الی 175 درجه متغیر باشد.

  1. درب اتوماتیک دوار( Revolving Automatic Doors)

درب هاي اتوماتيك دوار با مكانيزم گردش لنگه هاي درب حول يك محور ، در طرح ها و اندازه هاي مختلفي طراحي و اجرا مي گردند. در طراحي و اجراي اين گونه از درب ها با استفاده از شيشه هاي دوجداره و آلومينيوم، طرح هاي بسيار زيبا و بديعي خلق مي گردد.

استفاده از اينگونه درب هاي گردان، صرفه جويي در مصرف انرژي ( جلوگيري از به هدر رفتن انرژي سرمايشي و گرمايشي در فصول مختلف سال ) ، جلوگيري از ورود گرد و خاك و سر و صدا  را به همراه خواهد داشت.

اين نوع از درب هاي اتوماتيك در مكانهايي نظير بانك ها كه نياز به محدويت و كنترل تردد و امنيت بالايي دارد به طور گسترده اي مورد استفاده قرار مي گيرد.

ادامه دارد…

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>