انواع درب های اتوماتيك کرکره ای ( قسمت دوم)

انواع درب های اتوماتيك  کرکره ای

در مقاله قبل به معرفی انواع درب هاي اتوماتيك  کرکره اي  پرداختیم که در ادامه  انواع دیگر را معرفی می نماییم:

درب های کرکره ای تزئینی و لوکس

با توجه به اینکه استفاده از درب های لوکس در ساختمان ها و اماکن مدرن لوکس امری اجتناب ناپذیر است، در طراحی و ارائه این گونه از درب ها ملاحظاتی خاص نظیر زیبایی شناسی علاوه بر بر نقطه نظرات امنیتی لحاظ می گردد.

در طراحی این درب های تزیینی لوکس در بین هر ردیف تیغه از یک نوار رنگی یا اصطلاحا غضروف استفاده می شود و همچنین تیغه های کرکره مورد استفاده از نوع بدون خط هستند. چفت شدن یک در میان غضروف و تیغه ها ،هارمونی و زیبایی خاصی به این نوع از کرکره ها می بخشد ، لیکن در مقایسه با درب هاي اتوماتيك کرکره اي با تیغه های معمولی، وزن این نوع کرکره ها بیشتر است.

درب هاي اتوماتيك کرکره اي فولادی یا گالوانیزه

درب کرکره برقی فولادی با استفاده از تیغه های گالوانیزه فرم داده شده ، ساخته می شوند.

مقایسه بین درب های اتوماتيك کرکره ای با تیغه های آلومینیومی  و درب های اتوماتيك کرکره ای با تیغه های فولادی گالوانیزه بیانگر این واقعیت است که تیغه های فولادی سنگین تر هستند فلذا برای جلوگیری از ایجاد سروصدا، به نصب با دقت بیشتری نیازمند می باشند. اما مزیت عمده استفاده از این تیغه ها (تیغه های فولادی) این است که در برابر عوامل برنده و تیز مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند. به عنوان مثال از این نوع درب های اتوماتيك کرکره ای فولادی یا گالوانیزه با تیغه کرکره فول پانچ شده ، برای درب ورودی پاساژ ها می توان استفاده نمود.

درب های اتوماتيك کرکره ای با تیغه های پانچ شده

برای محیط هائی که به هر دلیلی نیاز به دید طرف دیگر کرکره وجود دارد ( نظیر اماکن تجاری باضریب امنیت بالا) می توان درب های کرکره ای برقی با تیغه های پانج استفاده نمود.

ایجاد سوراخ ها روی این نوع تیغه ها به صورت بیضی مستطیل هستند که البته در نوع تیغه فولادی می توان از تیغه گالوانیزه فول پانچ شده و تیغه های معمولی (پانچ نشده) به منظور استفاده همزمان از نور و دید داخل و استحکام بیشتر ، استفاده می شود.

این نوع درب اتوماتیک کرکره ای علاوه بر این که امکان دید طرف دیگر را فراهم می کند در مواردی به زیبائی محیط نصب هم کمک می نماید.

كارشناسان شركت ثمين پارسيان آماده ارائه هرگونه مشاوره در زمينه انتخاب و نصب این نوع از درب هاي اتوماتيك ، از جمله ارائه مشاوره در زمينه الزامات مورد نياز از نظر فني و همچنين معرفي برندها به كارفرمايان گرامي مي باشند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>