درب اتوماتیک كشويي پاركينگ (قسمت اول)

درب اتوماتیک كشويي پاركينگ (قسمت اول)

درب های اتوماتیک كشويي پاركينگ ( اسلایدینگ ) نوعی از درب بازکن های اتوماتیک هستند که اكثرا در کاربردهای صنعتی، بازرگانی و تجاری استفاده می شوند.

هم چنین برای سیستم های اتوماسیون درب ورودی پارکینگ مسکونی که فضای ماشین رو ( به عنوان یک فاکتور اساسی ) با محدودیت مواجه است، درب بازکن های اتوماتیک کشویی پس از درب هاي اتوماتيك تك لنگه یک انتخاب عالی می باشند. درب های اتوماتیک کشویی در برابر باز شدن های ناخواسته توسط نیروهای بیرونی بسیار استقامت دارند. اين گونه از درب های اتوماتیک کشویی می تواننداز بسیاری مواد همچون فلزات آهني (آهن،آلومینیوم ) و یا چوب ساخته شوند.

درب اتوماتیک کشویی برای دهانه هاي ورودي بزرگ ، بالاخص وقتی که كاربر به دنبال سیستم مناسب درب اتوماتیک بهینه، و اثربخش باشد ، یک انتخاب عالی به حساب مي آيد و به همين دلیل است که تنها یک موتور گیربکس منفرد برای باز و بسته نمودن درب کشویی كفايت مي نمايد.

زمانی که سیستم موتور گیربکس جهت درب اتوماتیک گاراژ مطابق با خواسته كارفرما انتخاب مي شود ، لازم است وزن و در صورت لزوم طول درب بررسی گردد.

سیستم هاي درب اتوماتیک پارکینگ ريلي براي اماكن مسکونی از وزن 300 کیلوگرم تا انواع سنگین آن یعنی 600 تا 1000 کیلوگرم موجود می باشد. از موتور گیربکس های درب اتوماتیک پارکینگ می توان برای اتوماسيون دروازه های سنگین از جمله درب های عریض که معمولاً در مراکز خرید، مکان های صنعتی و بیمارستان ها به کار می روند، استفاده نمود.

ساختار درب های اتوماتیک كشويي پاركينگ به این صورت است که یک لنگه درب که اکثرا از دو و نیم متر عرضش بیشتر است به صورت کشویی به سمت راست یا چپ ( غالبا در امتداد ديوار ) رفته و محیط ورودی را به کلی باز می کند. از این رو این درب ها به یک فضای دراز و باریک جهت باز و بسته شدن نیاز دارند. درب های اتوماتیک كشويي پاركينگ برای ورودی های عریض، ورودی هایی که در سراشیبی واقع شده اند، و یا مکانهایی که فضای داخلی ملک برای باز شدن درب های اتوماتیک لولایی کافی نیست، و یا اندازه درب به قدری بزرگ و سنگین باشد که استفاده از مدل های دیگر مانند درب لنگه ای ، زیر سقفی یا زیر سطحی مقرون به صرفه نباشد بسیار مناسب می باشند.

از درب بازکن ریلی می توان در پارکینگ های مسقف و باز استفاده نمود زیرا که باز و بسته شدن این  نوع از درب اتوماتیک کم صدا است و برای ساکنین مجتمع آلودگی صوتی ایجاد نمی کند .

ادامه دارد…

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>