در اتوماتیک ریلی شیشه ای

در اتوماتیک ریلی شیشه ای

در اتوماتیک ریلی شیشه ای یكی از ساده ترین و پر مصرف ترین نوع در اتوماتیک براي تردد افراد  بوده كه به علت حركت خطی و حداقل نیاز به فضا ، موجب استفاده بهینه از فضای موجود در فروشگاه ها ، ادارات پر تردد ، سازمان ها و اماكن عمومی می گردند.

معمولاً در بیشتر ورودی ها این درب ها به صورت دولنگه ثابت و دو لنگه متحرك اجرا می شوند.

ليكن در صورت نیاز می توان به روشهاي ديگري نيز اينگونه درب ها را اجرا نمود. ساير روش هاي اجرا عبارتند از:

 1. دولنگه ثابت و دو لنگه متحرك
 2. یك لنگه ثابت و یك لنگه متحرك
 3. دو لنگه متحرك بدون لنگه ثابت
 4. يك لنگه متحرك بدون لنگه ثابت

موارد 3 و 4 بیشتر در مكانهایی كه امكان حركت درب ها بر روی دیوار امكان پذیر باشد قابل ارائه می باشند.

در این درب ها در بیشتر مواقع از شیشه های 10 میلیمتری سكوریت استفاده می شود ليكن در صورت نیاز،  امكان       استفاده از شیشه های دوجداره تا 20 میلیمتر نیز وجود دارد.

با این نوع از درب هاي اتوماتيك می توان ورودی ساختمان ها  با عرض دو متر و ارتفاع دو و نيم متر را مورد پوشش قرار داد.

همچنین كاربران ( از جمله ساختمان هاي اداري پر تردد  و يا رستوران ها و …. ) می توانند با توجه به نیاز خود و با توجه زمان هاي مختلف روز و يا فصول مختلف سال ، اين گونه درب ها را در وضعيت هاي متفاوتي قرار دهند .اين وضعيت ها عبارتند از:

 • حالت اتوماتیك
 • وضعيت دائم باز
 • وضعيت دائم بسته
 • حالت زمستانی
 • وضعيت نیمه باز
 • حالت ورود ممنوع
 • حالت خروج ممنوع

لازم به توضيح مي باشد كه با نصب سیستم های كنترل تردد و یا ریموت كنترل و همچنین برنامه های زمان بندی در برخي از اپراتورهاي درب اتوماتيك، كاربران قادر به كنترل ورود و خروج ها خواهند بود.

وجود سنسورهای ایمنی خطی بین درب ها و كنترلرهای هوشمند با قابلیت ضد برخورد،  امنیت عابرین را در برابر برخورد احتمالی با دربها  تضمين مي نمايد.

درب های اتوماتیک شیشه ای شامل انواع متفاوتي هستند و از نظر کاربرد ( اداري ، تجاري، مسكوني، هتل ها و …  )        و موقعيت مکانی ( اندازه و شكل ورودي ساختمان ) ، هرکدام برای مکان و شرایط خاصی کاربرد داشته و از آن ها استفاده  بهينه می شود كه عبارتند از:

 • درب اتوماتیک تلسکوپی
 • درب اتوماتیک کشویی
 • درب اتوماتیک منحنی شیشه ای
 • درب اتوماتیک نیم گرد شیشه ای
 • درب اتوماتیک به شکل گردان و هلالی

درب اتوماتیک تلسکوپی مثل درب تمام اتوماتیک کشویی کار می کند و شاید بتوان گفت که تنها تفاوت انها در اندازه و سایز عرض دهنه در ورودی ساختمان است که در حقیقت به جای دو لنگه از چهار لنگه متحرک استفاده شده است و دو لنگه نيز به صورت ثابت مي باشد.

این موضوع باعث شده تا در حدود 70 درصد از عرض کل ورودي ساختمان به شکل عرض ورودی بازشونده  مفید استفاده شود .

كارشناسان شركت ديده گستران ثمين پارسيان آماده ارائه هرگونه مشاوره در زمينه انتخاب و نصب این نوع از درب هاي اتوماتيك ، از جمله ارائه مشاوره در زمينه الزامات مورد نياز در زمينه انتخاب اپراتور از نظر فني و همچنين معرفي برندها به كارفرمايان گرامي مي باشند.

در اتوماتیک

در اتوماتیک ریلی شیشه ای

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>