راهبند اتوماتیک (قسمت دوم )

راهبند اتوماتیک (قسمت دوم )

درمقاله قبل ( راهبند اتوماتیک قسمت اول ) به معرفي راهبند اتوماتیک و انواع آن پرداختیم که در این قسمت به ادامه آن می پردازیم.

دیگر انواع راهبند اتوماتیک عبارتند از :

  • راهبند اتوماتیک نیزه ای :

این نوع راهبند اتوماتیک نیز برای مکان هایی که احتیاج به امنیت بالا می باشد مورد استفاده واقع می شود و به وسیله این راهبند اتوماتیک از ورود خودرو ها به وسیله پنچر کردن آن ها جلوگیری می كند.

  • راهبند اتوماتیک بلوکر :

این نوع راهبند اتوماتیک نیز برای جاهایی  که نیاز به امنیت بالا دارند ( از جمله مراكز نظامي ، مراكز صنعتي خاص و داراي حساسيت بالا و … ) استفاده می شود و در مواقع نیاز باعث بلوكه شدن مسير به طور كامل می گردد.

  • راهبند اتوماتیک کشویی :

این نوع راهبند اتوماتیک دارای یک محرك موتوری بوده و باز و بسته شدن آن از لحاظ زماني و همچنين سرعت با راهبند هاي ميله اي، متفاوت می باشد.

  • راهبند اتوماتیک نفر رو:

این نوع از راهبند اتوماتیک برای کنترل تردد افراد در مکان هایی که نیاز به بازرسی بدنی افراد دارد یا در ورودی ادارات، و يا مترو و … ،  استفاده می گردد.اين نوع از راهبند اتوماتيك با كارت فعال گرديده و مسير تردد افراد را باز مي نمايد.

به طور كلي براي مقاصد ايمني و هشدار دهي حرکت راهبند اتوماتیک اهرمی و جلوگيري از هرگونه آسيب به افراد و وسايل نقليه ، براي شروع حرکت راهبند اتوماتیک بر روی آن فلاشر نصب مي نمايند و اين فلاشر ها در هنگام عملكرد سيستم پيغام لازم را به مراجعه كننده مي رساند. علاوه بر آن در راهبند هاي اتوماتیک اهرمی امكان استفاده از سنسور هاي مادون قرمز  برای شمارش ماشین ها نيز وجود دارد.

براي انتخاب راهبند اتوماتیک اهرمی نكاتي حائز اهميت مي باشد كه عبارتند از :

  • میزان ولتاژ منبع تغذیه راهبند اتوماتیک
  • سرعت حرکت راهبند اتوماتیک
  • توان موتور و گشتاور نیرومحرك راهبند اتوماتیک
  • میزان تردد راهبند اتوماتیک در طول شبانه روز
  • طول اهرم (بازوی محرک) راهبند اتوماتیک
  • کلید خلاص کن دستی و باتری بک آپ برای پشتیبانی از سیستم در حالت قطع برق راهبند اتوماتیک

در واقع با انتخاب دقيق و بهينه راهبند اتوماتیک مي توان مشكلاتي را كه پس از نصب راهبند مي تواند ايجاد شود را حذف نمود.

از مزایای راهبند اتوماتیك مي توان به امکان ایجاد نیروی زیاد توسط قطعه های کوچک ، حرکت آرام بدون تکان خوردن های شدید به هنگام حركت ، دوام بالا و امکان کنترل به صورت اتوماتيك و دستي اشاره نمود .

كارشناسان شركت ديده گستران ثمين پارسيان آماده ارائه هرگونه مشاوره در زمينه انتخاب و نصب راهبند هاي اتوماتیک از جمله ارائه مشاوره در زمينه الزامات مورد نياز در زمينه انتخاب راهبند از نظر فني و همچنين معرفي برندها به كارفرمايان گرامي مي باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>