راهبند ستونی ( بولارد) ( قسمت دوم )

راهبند ستونی ( بولارد) ( قسمت دوم )

در قسمت قبل به تشریح مختصر راهبند ستونی ( بولارد) پرداختیم که به ادامه آن می پردازیم.

در مواقعی که مهندسان معمار و طراحان پیش بینی می کنند که شرایط ترافیک موجود در محل مورد نظر متغیر می باشد، اغلب گیرنده هایی را در داخل زمین  receivers  in-ground در جایگاه ها و موقعیت های مختلف بولاردها بر طبق نقشه طرح شده قرار می دهند تا به حسب نیاز بتوانند نوع آرایش ستون ها را تغییر دهند و اغلب این آرایش ها پیکربندی مختلطی از بولاردهای قابل انتقال و بولاردهای ثابت را شامل می شوند.

آرایش و صف بندی طرح اولیه راه بندهای ستونی می تواند تحت شرایط مختلفی که در زیر به مثال هایی از آن اشاره شده است، تغییر کند:

ساختمان های محل اجتماعات و تشکیل انجمن های مختلف یکی از این موارد است. در این جایگاه ها امکان تشکیل اجتماعاتی با حجم تردد مختلف، میزان فضای باز امنیتی  مجاز متفاوت، برنامه انجمن ها با زمان بندی های مختلف و یا به طور کل تغییر الگوی ترافیک و تردد، وجود دارد. بنابراین در این جایگاه ها نیاز است تا راه بندهای ستونی قابل انتقال  برای اجتماعات مختلف از آرایشی به آرایش دیگری  تغییر یابند.

برای خرید یک راهبند ستونی ویژگی هایی باید مورد توجه قرار دهید که عبارتند از :

میزان تردد، جنس ستون ها و میزان مقاومت آنها در برابر برخورد، توان منبع تغذیه، ولتاژ، سرعت حرکت و مدت زمان عملکرد(بالا و پایین رفتن ستون ها)،محدوده دمای عملکردی، ضخامت سیلندر و ابعاد آنهایعنی قطر و ارتفاع ستون ها .

مرکز کنترل (کنترل کننده) راهبندهای ستونی می تواند به انواع سیستم های کنترل ورودی مانند ریموت کنترل، کارت خوان، کنترل اثر انگشت و یا برنامه ریزی عملکرد ساعتی سیستم مجهز گردد. سیستم کنترل ورودی می تواند طوری برنامه ریزی شود که ماشین های خاصی را از طریق وجود فرستنده و گیرنده رادیویی شناسایی کند و راه ورودی را برای آنها باز کند. به علاوه سیستم های امنیتی مانند فتوسل ها، ردیاب های لوپ اندوکسیون و فلاشرها یا چراغ ترافیک قرمز/سبز می توانند به آسانی به سیستم وصل شوند. در واقع با این تمهیدات می توان تا حدودی این سیستم را هوشمند نمود.

بخش محرکه راه بندهای ستونی الکتروهیدرولیک است. سیستم راه بندهای ستونی مجهز به چراغ های LED می باشند که این ویژگی به عنوان هشدار دهنده به کار می رود تا افراد را از عملیات در حال انجام راه بند مطلع سازد. در حالت قطع برق راه بندهای ستونی می توانند به کمک کلید خلاص کن به طور دستی حرکت داده شوند. مدت زمان عملکرد راه بندهای ستونی (بالا و یا پایین رفتن ستون ها) که در شرایط نرمال معمولاً حدود 3 تا 5 ثانیه است، در شرایط اورژانسی این مدت زمان می تواند به کمتر از 1.5 ثانیه کاهش یابد. بعضی از سیستم های مرکز کنترل راه بندهای ستونی طوری طراحی شده اند که ستون ها را به صورت جداگانه هدایت می کنند بدین صورت که یک ستون به طور مستقل از بقیه با صدور یک دستور جداگانه عمل کند.

كارشناسان شركت ثمين پارسيان آماده ارائه هرگونه مشاوره در زمينه انتخاب و نصب این نوع از راهبندهای ستونی     ( بولارد) ، از جمله ارائه مشاوره در زمينه الزامات مورد نياز از نظر فني و همچنين معرفي برندها به كارفرمايان گرامي مي باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>