ریموت کنترل های درب های اتوماتیک (قسمت اول )

ریموت  کنترل های درب های اتوماتیک  (قسمت اول )

ریموت کنترل درب های اتوماتیک دستگاهی است که سیگنال را به مدار فرمان (گیرنده) می فرستد و در صورت هماهنگ بودن سیگنال با آن ، فرکانس توسط گیرنده تایید شده و فرمان باز و بسته شدن صادر می گردد.
رقابت بین برند های تولید درب اتوماتیک مانند فک، فادینی، بی اف تی، وی تو وسایر برنده وجود دارد که هر یک سعی در نوآوری و حتی زیبایی جهت فروش بیشتر محصولات خود نسبت به سایر رقبا هستند. می توان گفتنآن هریک از برندهای ذکر شده ی درب اتوماتیک ، تا کنون چندین بار شکل ظاهری ریموت کنترل (نه فرکانس و کیت داخلی ریموت) خود را عوض کرده اند و این موضوع نشان دهنده توجه به ظاهر محصول به عنوان یکی از مهم ترین ویژگی ها در جذب مشتری می باشد.

یکی از ویژگی های هر در اتوماتیک ریموت کنترل آن است که هریک از این ریموت کنترل ها به دلیل تفاوت در فرکانس ، قابل هماهنگ شدن (از لحاظ کد های ارتباطی ) با برند دیگری را نداشته و در صورت گم شدن ریموت کنترل ، بایستی ریموت کنترل مناسب با برند درب اتوماتیک مبدا تهیه گردد.
نحوه ی باز کردن درب اتوماتیک به چندین صورت است که از جمله می توان به حسگرهای حرکتی motion sensors ، حسگر نوری light sensors ، حسگر ضربه ای و یا مادون قرمز infrared , bump sensor ، ریموت ، کی پد  key pad  و یا حتی ویژگی استفاده از موبایل شخصی برای باز کردن درب پارکینگ  و یا منزل اشاره نمود.
از وسایلی که برای باز کردن و بستن درب اتوماتیک استفاده می شود می توان به دو نوع عمده ریموت کنترل و کی پد اشاره نمود.

ریموت کنترل رایج ترین وسیله ای است که برای کنترل درب اتوماتیک و درب برقی استفاده می شود. با پیشرفت تکنولوژی، ریموت ها نیز بهبود یافته اند. هنوز هم بیشترین شیوه ی عبوری در درب های اتوماتیک استفاده از ریموت کنترل های دکمه ای push button  می باشد که با باتری کار می کنند. در بعضی از مدل های ساده آن فقط دو دکمه برای بازکردن و بستن درب وجود دارد. لازم است اطمینان حاصل کنید ریموتی که انتخاب می کنید با درب باز کنی که شما استفاده می کنید مطابقت داشته باشد زیرا برند های مختلف از فرکانس های متفاوتی استفاده می کنند.

ریموت کنترل ها دارای دو نوع لرنینگ و هاپینگ بوده و بسته به شرایط محیطی ، برد , میزان نویز محیط و ایمنی از انواع مختلف آن ها استفاده می گردد.

این نوع ریموت کنترل ها هم با فرکانس های رادیویی و هم بر روی بلوتوث کار می کند. اکنون بیشتر ریموت ها با بلوتوث عمل می نمایند بالاخص چنانچه نیاز به یک واکنش سریع در مسافت و فاصله کم باشد از این نوع از ریموت ها استفاده می شود.ایراد این گونه از ریموت کنترل ها قابلیت کپی برداری از طریق بلوتوث می باشد.

نوع دیگر ریموت کنترل ها، ریموت کنترل های مادون قرمزمی باشد. تکنولوژی مادون قرمز از نظر ساخت نسبتاً ارزان و مقاوم می باشد ولی ضعف این سیستم در نحوه ی کار با آن است یعنی باید مستقیماً یا تقریباً در راستای یک خط در مسیر گیرنده که معمولاً در کناره یا قسمت پایین درب است قرار گیرد.

امروزه ریموت کنترل ها ، بسیار ایمن تر می باشند زیرا آنها دارای فرآیند الگوریتمی رادیویی یا بلوتوثی بوده و نباید هیچ گونه نگرانی راجع به امنیت آنها وجود داشته باشد.

ادامه دارد…

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>