گیت کنترل تردد افراد

گیت کنترل تردد افراد

دروازه های کنترل تردد به طور کل برای مدیریت و کنترل نفرات در اماکن پرتردد مانند ایستگاههای مترو ، ورزشگاهها ، مراکز تجاری و مراکز دولتی و در بعضی از مکانهای خاص مانند ادارات دولتی ، تاسيسات خاص صنعتي و اماکن خاص امنیتی به کار گرفته می شوند.
ساختار و عملکرد این تجهيزات با ترکیبی از تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی شکل گرفته و با نرم افزارهای خاص و با توجه به نیاز آن سازمان ، مدیریت می گردند.
گیت های کنترل تردد از نظر مکانیکی در مدل های مختلف طراحی و اجرا می گردند ، كه به طور مختصر به معرفي آنها مي پردازيم :
گیت های کنترل تردد سه شاخه

گیت های کنترل تردد سه شاخه

گیت های کنترل تردد سه شاخه

عملکرد بسیار ساده و قیمت نسبتا ارزان باعث شده تا این گیت ها بیشترین مصرف را در میان گیت های کنترل تردد داشته باشند. حالت دورانی سه شاخه باز دارنده تنها با آزاد شدن یک مگنت و فشار پای عابر اتفاق می افتد و این امر موجب آسانی کاربرد و همچنین خرابی کم در این دستگاه ها میگردد. معمولا بدنه این گیت ها برای زیبایی و دوام بیشتر از جنس استیل ساخته میشوند در بعضی از موارد برای کاهش قیمت تمام شده از ورق آهنی با رنگ الکترو استاتیک نیز استفاده میگردد. عوامل دستور دهنده مانند کارت خوانها یا بر روی سطح بالایی گیت و یا بر رویه پایه ستونی جداگانه نصب میگردند.در مکانهای پر تردد میتوان چندین دستگاه را در کنار یکدیگر نصب کرده و گذرگاه های زیادی ایجاد نمود.این گیت عموما میبایست توسط سیستمهای مدار بسته و پرسنل حراستی تکمیل گردند زیرا افراد قانون گریز میتوانند از بالای این دستگاه به طرف دیگر وارد شوند پس این گیتها بیشتر جنبه بازدارنده و ایجاد نظم را دارند ليكن از نظر امنيتي چندان مورد توجه نمي باشند.
ولی از مزایای برجسته این گیت ها میتوان به تک نفره بودن در عبور اشاره کرد به این صورت که با آزاد شدن مگنت و گذر نفر سه شاخه قفل شده و امکان گذر نفر دوم وجود ندارد.
اين نوع از گيت ها بيشتر در ورودي هاي ادارات و مترو و اماكني كه تردد بالايي دارند كاربرد دارد.
گیت های کنترل تردد شیشه ای

گیت های کنترل تردد شیشه ای

گیت های کنترل تردد شیشه ای

در این گیتها بیشر مواقع مانع باز دارنده از جنس شیشه و یا مواد پلیمری شفاف و فشرده و بدنه سیستم از استیل ساخته می شوند. موانع به صورت خطی به کنار توسط دو موتور حرکت کرده و امکان عبور را به شخص میدهد . باز و بسته شدن تند و خودکار از مزایای این سیستم ها می باشد. با نصب این گیتها در کنار یکدیگر میتوان گذرگاه های زیادی را ایجاد کرد همچنین گیت های میانی دارا این خصوصیت می باشند که بتوان از آنها به صورت دو طرفه استفاده نمود. این دستگاه هامی توانند گزینه مناسبی برای ایستگاه های مترو و قطار ، ورزشگاهها، فرودگاه ها و هر مکان پرتردد دیگری که نیاز به کنترل رفت و آمد جمعیت را دارد، باشند.تنها نقطه ضعف این گیت ها امکان عبور دو نفر در یک زمان گذر تعریف شده میباشد که این امر موجب میشود تا حضور نیرو های حراستی و تجهیزات نظارتی الزامی گردد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>